Światowy Dzień Oszczędzania

Powiększ obraz

31 października na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Oszczędzania. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel SKO dotyczący oszczędzania oraz właściwego gospodarowania pieniędzmi.

W apelu uczestniczyli nasi dyrektorzy szkoły, nauczyciele i uczniowie klas 0 -3 oraz specjalni goście: opiekun SKO z Regionalnego Oddziały we Wrocławiu- Wioletta Kurcewicz, Dyrektor PKO Banku Polskiego Oddział w Wąsoszu – Lucyna Janiszewska wraz z pracownikiem banku Dorotą Dębowczyk. Aktyw SKO przedstawił inscenizację promującą oszczędzanie oraz jak mądrze zarządzać własnymi finansami na przykładzie fragmentu książki “Pinokio”.

Tradycyjnie głos zabrała pani Lucyna, która podziękowała wszystkim za ogromne zaangażowanie naszej szkoły w edukację ekonomiczną. Powitała nowych 22 członków wręczając im karty SKO. Dyplomami i gadżetami SKO zostały nagrodzone osoby systematycznie oszczędzające. Odbyło się też losowanie nagród dla osób, które odpowiedziały na akcję “Oszczędzanie ponownie czas  zacząć”.

Tego dnia wszyscy aktywni SKO-wicze zostali nagrodzeni. Ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu wiedzy “SKO-wy Zawrót głowy” oraz konkursów plastycznych “Znaczek SKO” i “Marzenia z SKO”. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody.

O działaniach SKO można przeczytać na naszym blogu skopspwasosz. Co miesiąc wybierane są blogi najczęściej odwiedzane przez Internautów oraz Super Blogowicze.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy więcej osób do aktywności w Szkolnej Kasie Oszczędności.


galeria zdjęć GALERIA ZDJĘĆ