Pasowanie pierwszoklasistów

Powiększ obraz

Dnia 27 października 2021 r. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas Ia i I b. Również i w tym roku, ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców oraz kolegów i koleżanek z klas II i III.
Pasowanie  to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.


Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. 
Pani Dyrektor Halina Kauch przy użyciu magicznego ołówka zamieniała każde dziecko w prawdziwego ucznia.  Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.