“Nauczyciel na Medal”


Gazeta Wrocławska ogłosiła plebiscyt na „Nauczyciela na Medal”. Etap powiatowy rozpoczął się od 13 października 2017 r. i trwał do 10 listopada 2017 r.
Do plebiscytu w województwie dolnośląskim zgłoszono 900 nauczycieli

Do plebiscytu Gazety Wrocławskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wąsoszu rodzice zgłosili:
– Danutę Klinszport – nauczyciela wychowania fizycznego;
– Grażynę Owczarek – nauczyciela techniki i plastyki.

W etapie powiatowym:
Grażyna Owczarek – laureatka, I miejsce w powiecie górowskim – w klasach IV-VIII i Gimnazjum.
Danuta Klinszport –  laureatka, II miejsca w powiecie górowskim – w klasach IV-VIII i Gimnazjum.

W etapie wojewódzkim:
Grażyna Owczarek- laureatka, II miejsca NA DOLNYM ŚLĄSKU- w klasach IV-VIII Szkół Podstawowych  i Gimnazjum.

Do finału wojewódzkiego przeszło po trzech laureatów z każdego powiatu, z każdej kategorii. Zwycięzcy głosowań w powiatach, w sumie 78 osób, otrzymało medale Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Zostały one wręczone podczas Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego 15 grudnia 2017r. we Wrocławiu. Zwycięzcy zdobyli też wspaniałe nagrody, a wśród nich studia podyplomowe
 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Medale i dyplomy z rąk wicemarszałka Jerzego Michalaka i Arkadiusza Franasa, redaktora naczelnego Gazety Wrocławskiej, odebrali zwycięzcy i laureaci plebiscytu „Nauczyciel na Medal”.
Gospodarzem Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego była Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu.

Spotkanie  poprowadziła red. Katarzyna Kaczorowska z Gazety Wrocławskiej. Przybyłych gości, nazywając ich najlepszymi z najlepszych, przywitał redaktor naczelny Arkadiusz Franas, który wyznał, że chyli czoła przed ich codzienną, ciężką pracą, zwłaszcza, że sam uzyskał kiedyś uprawnienia do wykonywania tego zawodu, ale nie odważył się go wykonywać. Następnie prof. Paweł Rudnicki, dziekan wydziału nauk pedagogicznych DSW, pedagog i politolog, naukowo zajmujący się pedagogiką krytyczną, edukacją alternatywną oraz edukacyjnymi wymiarami działań organizacji pozarządowych wygłosił wykład. Jego tytuł brzmiał: “Nauczyciele jako realni sprawcy zmian oświatowych”.
 Piotr Bera, redaktor zajmujący się serwisem on-line w Gazecie Wrocławskiej, wystąpił z prezentacją “Media społecznościowe w edukacji”. Podczas tego szkolenia przedstawił jasne i ciemne strony social media, wyliczył 10 przykazań nauczyciela działającego na Facebooku, Twitterze, Instagramie czy Youtube’ie, opowiedział o cyfrowych odciskach palców, dał przykłady dobrych praktyk stosowanych przez nauczycieli w internecie. 


DZIĘKUJEMY RODZICOM, UCZNIOM ZA ODDANE NA NAS GŁOSY.