O naszych sportowych sukcesach…

W roku szkolnym 2012/2013  uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących imprezach sportowych:

·      15.09 – wyjazd do Racotu na „Bieg Olimpijski”, gdzie 36 uczniów dzielnie pokonało 5 km.

·        03.10 – odbyły się Mistrzostwa Powiatu Górowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, gdzie nasze dziewczęta w sztafecie 10 x 800 m przybiegły na II miejscu/skład sztafety: Pawlicka Julia, Pawlicka Jagoda, Romanowska Daria, Koryto Julia –  wszystkie VI b, Beuch Wiktoria, Broczkowska Monika, Horbowa Karolina, Janik Ewa – VI a oraz Kujawa Klaudia, Śron Agata, Korman Weronika – V a/.Natomiast chłopcy w swoim biegu 10 x 1000 m wywalczyli I miejsce i reprezentowali nasz powiat w Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Olszynie, gdzie zdobyli  IX miejsce/ na 26 szkół startujących/. Biegli w składzie: Prokocki Kacper, Zakarczemny Adam – VI b, Kolbusz Mikołaj, Nawrocki Miłosz, Domański Filip – VI a, Panek Kacper, Macioszek Kacper – V b, Bednarski Marcin, Dudek Krystian – V a,Babij Kamil, Mrówka Karol, Matuszewski Arkadiusz – IV b oraz Garczyński Eryk z IV a.

·      11.11 – braliśmy udział w biegach ulicznych w Górze z okazji Święta Niepodległości. Nasi uczniowie wywalczyli następujące lokaty:

– Bartkowiak Maciej III a w biegu na 500 m klas III zdobył I m.

– Pawlicka Julia VI b w kategorii „ Powiat Górowski ‘’w biegu na 1400 m  klas VI zdobyła II m,

– Macioszek Kacper V b w kategorii „Powiat Górowski” w biegu na

1400 m zajął III m.

·         W ramach aktywnego spędzania wolnego czasu 10 listopada odbył się dla chętnych uczniów wyjazd na basen i kina we Wrocławiu.

·         Z okazji Dnia Patrona w listopadzie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej chł.i dz. Po zaciętej walce I m zdobyli: dz. z klasy VI b  oraz  chł. z klasy VI b.

·        23.11.2012 r. odbyły się w Jemielnie  zawody sportowe „Dzień Sportu i Matematyki” – nasi uczniowie wywalczyli III m. Byli to: Monika Broczkowska, Ewa Janik, Wiktoria Kordek, Mikołaj Kolbusz, Filip Domański, Miłosz Nawrocki – VI a oraz Daria Romanowska, Julia Pawlicka, Kacper Prokocki, Paweł Woźniak – VI b.

Wiele sukcesów sportowych osiągnęli nasi uczniowie w wyniku ciężkiej pracy a zajęciach SKS- u.  SKS odbywał się 2x w tygodniu w dwóch grupach: kl. IV i kl. V-VI. W okresie startowym zajęcia odbywały się w miarę potrzeb, nawet w czasie ferii zimowych .

W II pół. uczniowie brali udział w następujących zawodach:

1.      Piłka ręczna dz – I m w Mistrzostwach Powiatu Górowskiego,

III m w Podstrefie Legnickiej w Lubinie

Skład: Broczkowska M., Kordek W., Horbowa K., Janik E. -VI a, Romanowska D., – VI b, Kujawa K., Korman W. – V a, Dziura W., Wójcik E. – V b

2.      Piłka nożna – I m w Mistrzostwach Powiatu Górowskiego

III m w Podstrefie Legnickiej

Skład drużyny: Broczkowska M., Kordek W., Horbowa K. – VI a, Romanowska D., Soszyńska J. – VI b, Dziura W. – V b, Skokoń J – IV a, Kowalik G. – IV b, Kujawa K. – Va

·         III m – sztafeta  dz. 4×100 m /skład j/w/

·         IV m – skok w dal – Giwojno M.

Szkoła w punktacji ogólnej wśród dziewcząt zdobyła  IV miejsce.

Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Igrzyskach Dzieci w Lekkiej atletyce – Wrocław

·         Sztafeta dz. 4×100 m – VI m

4.      Biegi przełajowe w Głębowicach z okazji  Konstytucji 3 Maja. Wśród 28 startujących uczniów najlepiej biegali:

·         I m – Bartkowiak M. III b, Mrówka K. IV b,

·         II m Skokoń J. IV a, Dziura W., Macioszek K. – V b,

W punktacji ogólnej PSP w Wąsoszu zdobyła I miejsce.

22.06.2013 r. na mitingu lekkoatletycznym w Lesznie najlepsi nasi lekkoatleci pobiegną w sztafecie 8×50 m, gdzie będą rywalizować z najlepszymi sztafetami okręgu leszczyńskiego.