WOŚP w Wąsoszu


”Do końca świata i jeden dzień dłużej  !”

13 stycznia w całej Polsce grała- już po raz 16. –Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, oczywiście pod pieczą niezmordowanego Jurka Owsiaka. Tym razem zbierano pieniądze dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.

W Wąsoszu, już po raz czwarty, utworzeniem sztabu i organizacją zbiórki pieniędzy zajęli się pracownicy ZPK, nasza szkoła miała, oczywiście, i  w tym swój udział.

Z wąsoskiej podstawówki wyruszyli w niedzielę niestrudzeni wolontariusze ze swoimi czerwonymi puszkami. Były to: panie- Renata Mirosławska, Małgorzata Bodakiewicz i Dorota Bodera, pomagały im uczennice klas szóstych- Sylwia Kocur, Katarzyna Kołodyńska, Aldona Karbowiak i Justyna Józefiak.

Po kweście naszych dzielnych wolontariuszy w sali ZPK w odbył się koncert finałowy XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w czasie którego przeprowadzono licytację darów pozyskanych od sponsorów.

Na koniec uroczystości , tradycyjnie, o 20.00 puszczono „Światełko do nieba”.

Łączna suma przeprowadzonej zbiórki / do puszek oraz z licytacji / wyniosła : 10 086 zł i 18 euro, w tym 1849,20 zł i 5,25 euro zebrali nasi wolontariusze !

Wielkie podziękowania, dla tych którzy okazali w niedzielę swoje wielkie serca! “Sie ma”- jak by powiedział Jurek Owsiak- do zobaczenia za rok!