Wycieczka do Wrocławia

Powiększ obraz

26 kwietnia 2024 r. klasa 4 b wybrała się na wycieczkę do Kręgielni Sky Bowling w Sky Tower oraz Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. 

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy w kręgielni. Po zapoznaniu się z zasadami gry i zasadami bezpieczeństwa, przystąpiliśmy do sportowej rywalizacji. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mogli sprawdzić swoje umiejętności w bowlingu sportowym.

Rywalizacja przebiegała na czterech torach, a do walki zachęcały wyświetlane na tablicach ilości zdobytych punktów. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą, a pobyt w kręgielni dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

Po świetnej zabawie udaliśmy się do Centrum Historii Zajezdnia prowadzone przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość. Z przewodnikiem  przeszliśmy przez wszystkie sale poświęcone  przede wszystkim historii Dolnego Śląska, a zwłaszcza dziejów Wrocławia po 1945, wrocławską Solidarnością oraz Ziemiami Odzyskanymi.

Główna wystawa zatytułowana jest „Wrocław 1945–2016”. Centrum Historii Zajezdnia to doskonale udokumentowany i interesująco opowiedziany proces budowania nowej tożsamości miasta. Na wystawę w muzeum składają się: tysiące zdjęć, filmy, a także oryginalne eksponaty. Uczniowie mogli zobaczyć przedmioty codziennego użytku z czasów swoich dziadków, czyli PRL-u.


galeria zdjęć