Szkolne Święto Niepodległości

Powiększ obraz

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Tego dnia jest obchodzone Narodowe Święto Niepodległości.

W piątek w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas niego przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy oraz przejmującą muzyką. Na scenie pojawili się – jako powstańcy, żołnierze, żałobne wdowy – uczniowie klasy IVb oraz Vb.

Tego dnia nasza szkoła przystąpiła także do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”- podczas której uczniowie gromko i radośnie zaśpiewali wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.


galeria zdjęć