Nowy Bolko


Zobacz nasz profil na FB!

Gazetka szkolna „Nowy Bolko” ukazuje się od roku 2002. Jej inicjatorem oraz opiekunem zespołu redakcyjnego jest nauczycielka języka polskiego, pani Anna Wlazło.

Tytuł gazetki związany jest z patronem naszej szkoły, królem Bolesławem Chrobrym. Redakcja jest nieliczna, ale zgrana i co najważniejsze bardzo chętna do pracy,składa się z uczniów klas IV- VI.

Nasze uczniowskie pisemko wydawane jest co miesiąc i zawiera osiem stron. Młodzi redaktorzy opisują wydarzenia szkolne, sportowe, nowinki filmowe i muzyczne. W gazetce można też znaleźć dobry humor i horoskop.

 W każdym numerze organizowany jest konkurs na poprawnie rozwiązaną krzyżówkę. Zwycięzców numeru wyłania się w drodze losowania. Z dochodu za sprzedaż kolejnych egzemplarzy gazetki fundowane są dla nich nagrody.

Dziennikarze „Nowego Bolka” często przeprowadzają także liczne wywiady z ciekawymi osobami, np. z nowymi nauczycielami naszej szkoły albo z przedstawicielami lokalnych władz samorządowych, które publikowane są nie tylko w szkolnym czasopiśmie, ale także na stronie internetowej naszej szkoły.

 
W swojej pracy nad wydawaniem kolejnych numerów pisemka możemy poszczycić się już drobnymi osiągnięciami.

„Nowe Bolko” zajęło I miejsce w Powiatowym Konkursie Gazetek Szkolnych „Nasza Gazetka”. W latach kolejnych natomiast przystąpiliśmy do II Dolnośląskiego Turnieju Młodych Recenzentów i znowu zwyciężyliśmy .

Otrzymaliśmy także nagrodę specjalną Dyrektora Publicznej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. Na konkurs przygotowaliśmy specjalny numer czasopisma, w którym umieściliśmy recenzję książki Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”, plakat promujący opowieść oraz komiks przedstawiający przygody bohaterów. W numerze pojawił się także okazjonalny horoskop i krzyżówka.

Na uroczystej gali odebraliśmy cenną nagrodę, mieliśmy też okazję zobaczyć znanych polskich poetów oraz pisarzy.

Redakcja gazetki zajmuje się również gospodarowaniem gabloty, która znajduje się na parterze szkoły.

Mamy nadzieję, że to nie koniec naszych sukcesów i dalej będziemy wytrwale pracować.