Wycieczka kl. 5b do Lubina

Powiększ obraz

3 czerwca uczniowie klasy 5b wybrali się na wycieczkę do Lubina. Pierwszym punktem programu był pobyt w Parku Leśnym, który okazał się nie tylko miejscem rekreacyjnym, ale także pełnym ciekawostek historycznych.

Na początku uczniowie zwiedzili strzelnicę wojskową, stanowiącą inspirację do stworzenia wystaw poświęconych I i II wojnie światowej. Centralnym elementem tej części parku była ścieżka edukacyjna „Wielka Wojna”, na której znalazły się m.in. okopy, wagony oraz kontenery z ekspozycjami. Zwiedzający mogli zobaczyć również szpital wojskowy.

Kolejnym ważnym punktem programu była wystawa „ORP Orzeł. Nie powrócił”, opowiadająca o losach legendarnego polskiego okrętu podwodnego i jego załogi z czasów II wojny światowej. Główną atrakcją była wierna replika wnętrza okrętu w skali 1:1, pochodząca z planu filmowego produkcji „Orzeł. Ostatni patrol” z 2022 roku. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak na prawdziwym okręcie wojennym – zwiedzili kajuty, maszynownię oraz stanowisko radiotelegrafistów, a w tle towarzyszyły im odgłosy rozmów marynarzy i dowódców.

Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach kowalskich, podczas których mogli przyjrzeć się pracy kowala i spróbować własnych sił w tej trudnej, ale ciekawej sztuce. Cała historyczno-militarna część parku znajduje się pod opieką Muzeum Historycznego, a podczas zwiedzania towarzyszył nam profesjonalny przewodnik.

Po części edukacyjnej przyszedł czas na odrobinę adrenaliny – uczniowie odwiedzili Park Linowy, gdzie pokonując liczne przeszkody, rozwijali swoje umiejętności w zakresie równowagi, odwagi i odpowiedzialności.

Na zakończenie dnia udaliśmy się do Parku Dinozaurów i Mini Zoo. Uczniowie mogli podziwiać dinozaury naturalnej wielkości oraz różnorodne zwierzęta: kozy, owce, osiołki, ptactwo domowe i wiele innych, a także zobaczyć rzadkie gatunki ptaków.

To był dzień pełen wrażeń, emocji, nauki i dobrej zabawy. Na długo pozostanie w naszej pamięci!

GALERIA ZDJĘĆ