Ja Cię znam, Ty mnie znasz

Powiększ obraz

20 maja powitaliśmy w naszej szkole 11 uczniów i 2 nauczycieli ze szkoły hiszpańskiej IES Felipe de Borbón w Ceutí w Murcji, którzy uczestniczyli w krótkoterminowej wymianie uczniów w ramach projektu eTwinning “Ja Cię znam, Ty mnie znasz”.

Sama nazwa projektu nawiązuje do wzajemnego poznawania się, dlatego w poniedziałek naszym gościom oprócz szkoły pokazaliśmy nasze miasto wraz z nowo powstałą Izbą Pamięci, gdzie nasi goście mieli możliwość poznania historii naszego miasta. Członkowie Grupy Historycznej Kasztelania Wąsosz przeprowadzili wspaniałą lekcję historii, za co im dziękujemy. Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w licznych warsztatach realizując działania projektowe. Nie zbrakło również wycieczek wyjazdowych. Nasi partnerzy zwiedzili Poznań i Karpacz. Brali też udział w spływie kajakowym po Orli i Baryczy podziwiając bujną roślinność, która otacza nasze rzeki o tej porze roku. Po kajakach odbył się piknik przygotowany przez rodziców. Hiszpańscy uczniowie mogli piec kiełbaski na ognisku oraz próbowali naszą polską potrawę – bigos.

W piątek był przeznaczony na podsumowania. Odbyła się ceremonia wręczania certyfikatów oraz dyskoteka. Łzy na koniec świadczą o tym, że idea projektu została zrealizowana. Stało się to dzięki zaangażowaniu wielu osób. Ogromne podziękowania składamy dla rodzin, które otworzyły swoje domy i przyjęły hiszpańskich uczniów. Składamy podziękowania wszystkim, którzy dofinansowali wymianę.galeria zdjęć