XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Powiększ obraz

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Nasza szkolna biblioteka w ramach współpracy z Publiczną Biblioteką w Wąsoszu włączyła się do tej akcji..

Akcja ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką. Hasło tegorocznej edycji brzmi “Moja, Twoja Nasza Biblioteka”. Aktyw biblioteczny działający w naszej szkole zaprezentował na krótką część artystyczną pt. “Królewna się nudzi”, nawiązujące do słów Patronki roku 2023 Wisławy Szymborskiej „Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Uroczystość uświetniły występy taneczne uczniów klas 0 -1.

Mamy nadzieję, że Biblioteka była, jest i będzie jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie i się nie nudzić. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą.

Do zobaczenia w bibliotece!

GALERIA ZDJĘĆ