Szlachetna Paczka – podsumowanie

Powiększ obraz

Jak co roku włączyliśmy się do pięknej, świątecznej akcji, jaką jest Szlachetna Paczka. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły mogliśmy przygotować paczkę dla Pani Jadwigi i Pana Wojciecha.


Łącznie przekazaliśmy Rodzinie 33 paczki, które zawierały żywność, środki czystości, obuwie, ubrania, kołdrę, poduszki, pościele, koce, wózek na zakupy, odkurzacz, lampkę nocną oraz szczególne upominki: książki dla Pani Jadwigi i kosmetyki dla Pana Wojciecha.
Dnia 10 grudnia 2022r. z pomocą wolontariuszki ze Szlachetnej Paczki zawieźliśmy wszystkie przygotowane paczki do Rodziny.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

Szkolny Klub Wolontariatu

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina z dużym podekscytowaniem na nas czekała. Pani Bogusławo, przedstawiciele szkolnego wolontariatu, byliście ze mną u Rodziny. Widzieliście jaką radość sprawiliście już samą obecnością w ich domu. Wierzę, że w Waszych sercach na długo pozostaną wspomnienia z tej wizyty i będziecie mogli wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami powspominać ten czas i opowiedzieć im historię naszej Rodziny. Państwo nie mogli się nadziwić, że paczek jest aż tyle i że to wszystko jest dla nich. Pani Jadwiga czasami z radością i zachwytem, kiedy wspominała dobre czasy, a momentami ze smutkiem opowiadała o swoim życiu, co ją spotkało, czego doświadczyła, co zapewne nie było dla niej łatwe. Na długo zapamiętam zaangażowanie Pana Wojciecha, który od razu po otwarciu paczki z żywnością zabierał ją do kuchni i rozkładał rzeczy w szafkach. Zachwycał się z każdego podarku. Pani Jadwiga ze wzruszeniem rozpakowała kapcie, podała synowi jego i stwierdziła, że w końcu będzie im ciepło. To wszystko dzięki Wam.

Słowo od Rodziny

Byłam u Rodziny już dzień później. Pani Jadwiga z zachwytem opowiadała co znalazła w paczkach. Zaprezentowała mi się w kurtce, z płomiennymi oczami przyznała, że dzisiaj było jej ciepło. Wspominała, że po południu, tak jak robi to zazwyczaj, usiadła w swoim pokoju na łóżku. Tym razem jednak z książką, popijając cappuccino i częstując się ciasteczkiem, na które od dawna nie mogła sobie pozwolić. Jej oczy promieniały. Ponownie ogromnie dziękowała za pomoc, a najbardziej za to, że teraz, w zimowym okresie nie będzie musiała się martwić o jedzenie.

Słowo od Wolontariusza

Ja również z całego serca dziękuję Wolontariuszom szkoły za zaangażowanie w przygotowanie Paczki. Wszystkim Darczyńcom, bo wiem, że wiele osób przyczyniło się do zorganizowania prezentów, bardzo dziękuję. To dzięki Wam Rodzina będzie miała wspaniałe święta. Ogromne podziękowanie składam na ręce Pani Bogusławy. Dziękuję za to, że wskazuje Pani młodym ludziom kierunki i wartości, które są w życiu ważne. Sprawiliście, że ten czas przedświąteczny i świąteczny będzie dla Rodziny wyjątkowy. Wam również wszystkim życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i pamiętajcie, że macie serca pełne dobroci. Pozdrawiam serdecznie.
Wolontariuszka Monika.

Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zespół Szlachetnej Paczki

GALERIA ZDJĘĆ