Erasmus+ – Neapol

Powiększ obraz

Dnia 26. 11. 2022 r. grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły wyruszyła do Włoch po kolejną porcję wiedzy i doświadczeń w ramach projektu Erasmus+. Pobyt w dalekim i malowniczym Neapolu nie zawiódł naszych oczekiwań.

Spotkanie i wspólna nauka z rówieśnikami z krajów partnerskim były niezwykłym przeżyciem dla uczniów. Harmonogram był bardzo napięty – braliśmy udział w licznych aktywnościach muzycznych (i nie tylko), pod hasłem “Our body plays against bullying”, “European Day” czy “Cultural diversity and development”. Bardzo zapadły nam w pamięć zajęcia z robotem umożliwiającym zdalne uczestniczenie w lekcjach uczniom chorym i niepełnosprawnym.

W międzyczasie zwiedzaliśmy szkołę i sam Neapol oraz okolice. Klimatyczne i tętniące życiem miasto, wizyty i zajęcia w galeriach sztuki, lekcja historii w Pompejach czy spacer na zboczach Wezuwiusza pozostaną w naszych wspomnieniach na zawsze.
Tydzień minął szybko. Nauczyciele podczas wielu dyskusji wymienili się doświadczeniami na temat metod pracy i zapobiegania bullyingowi w szkole, jak również zaplanowali dalszą pracę w ramach projektu. Uczniowie zdobyli nową wiedzę i zacieśnili (z powodzeniem!) międzynarodowe przyjaźnie.

3.12.2022 r. nadeszła pora rozstania, która dla wielu nie była łatwa. Wreszcie, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów, zostawiając za sobą słoneczny Neapol i nowych przyjaciół.

K. Macedońska

Strona projektu: https://letitsound6.wixsite.com/erasmusk2

GALERIA ZDJĘĆ