MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA


20 listopada obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka a tym samym Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.W naszej szkole świętowaliśmy 21 listopada pod patronatem UNICEF. Tematem przewodnim była tolerancja i przeciwdziałanie dyskryminacji. Najmłodsi uczniowie przynieśli niebieskie baloniki oraz wyszli z akcją na ulice. Odwiedzili lokalne środowisko ZPK, Urząd Gminy, Bank PKO. Rodzice uczniów klas 0-I upiekli pierniki i ciasteczka na sprzedaż, celem wsparcia zbiórki kryzysu w Rogu Afryki.

Za zebrane pieniądze została zakupiona żywność terapeutyczna: mleko, pasta, saszetki ORS, a także szczepionki przeciw odrze.

Uczniowie z klas IV – VIII wykonali plakaty nawiązujące do tematyki wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za tak duże zaangażowanie i za to, że nie jesteście obojętni na potrzeby dzieci  z najuboższych regionów świata.