NOC BIBLIOTEK

Powiększ obrazNoc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek. VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyło się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”.

Polecane książki na tegoroczną akcję to seria książek o dwójce młodych przyjaciół rozwiązujących detektywistyczne zagadki. Autor serii “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” – Martin Widmark- stworzył wyjątkowe książki dla dzieci i wczesnej młodzieży, które zaskakują czytelnika aż do ostatniej strony. Zagadki postawione przed bohaterami okazują się naprawdę trudne i sprawiają, że dzieła Widmarka czyta się jednym tchem. Na podstawie serii w Szwecji powstał film pt. “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.
W ramach współpracy z Publiczną Biblioteką w Wąsoszu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansie filmowym tego właśnie filmu. Po projekcji odbyły się warsztaty detektywistyczne. Wszyscy uczestnicy okazali się wspaniałymi detektywami.

GALERIA ZDJĘĆ