Partnerzy projektu Erasmus + w Wąsoszu

Powiększ obraz

W dniach od 4 do 8 kwietnia 2022 nasza szkoła była organizatorem spotkania w Polsce  partnerów projektu pt. “Świętowanie wydarzeń ekologicznych o znaczeniu europejskim i międzynarodowym” w ramach programu Erasmus +. W działaniach projektowych brało udział łącznie 35 osób. W naszej szkole gościliśmy grupę 5 nauczycieli i 8 uczniów z Rumunii i Grecji, natomiast z partnerami z Turcji łączyliśmy się wirtualnie, gdyż nie udało im się do nas przylecieć .

Tematami tej mobilności była “Zielona Stolica”, “Natura 2000”, “Światowy Dzień Ograniczania Klęsk Żywiołowych” oraz “Las”.  

Uczniowie uczestniczyli w specjalnych zajęciach przygotowanych przez naszych nauczycieli. Wykonali  makiety z projektami terenów zielonych, drzewo z recyklingu w czterech porach roku, recytowali wiersze o drzewie, zaprezentowali obszary chronione w swoich krajach. W ramach współpracy z Nadleśnictwem Góra wybrali się na całodzienną wycieczkę do lasu. Były organizowane zajęcia sportowe, nauka narodowego tańca polskiego – Polonez. W Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu został omówiony temat ograniczania klęsk żywiołowych w oparciu o wodę. Najciekawsze miejsca we Wrocławiu zostały zaprezentowane podczas spaceru z przewodnikiem. 

Był również  czas na pokazanie naszego miasta i jego zabytków. Odbyło się spotkanie w Urzędzie Gminy z Burmistrzem Wąsosza Pawłem Niedźwiedziem. 

Na koniec  uczniowie wzięli udział w zajęciach ewaluacyjnych. Na terenie szkoły każdy kraj posadził swoje drzewo. Podczas uroczystej gali, w obecności  burmistrza, rodziców, nauczycieli   zostały wręczone certyfikaty.

To był tydzień ciężkiej pracy, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Przygotowane działania miały na celu zwiększenie zainteresowania i odpowiedzialności uczniów oraz nauczycieli w dziedzinie ochrony przyrody,  umiejętności pracy zespołowej w wielokulturowym środowisku oraz wzrost poziomu kompetencji w zakresie języka obcego.   

Było to ostatnia mobilność w ramach tego projektu. Łzy podczas pożegnania świadczyły o tym, że idea projektu zakończyła się pomyślnie, gdyż jednym z głównych celów mobilności była integracja uczestników.

GALERIA ZDJĘĆ