Pomoc dla Ukrainy w obliczu wojny

Powiększ obraz

W związku z napaścią Rosji na Ukrainę Dyrekcja Szkoły i Szkolny Klub Wolontariatu we współpracy z Fundacją Studio Wschód z Wrocławia organizuje w naszej szkole zbiórkę darów dla uchodźców wojennych oraz Polaków mieszkających w Ukrainie.

Potrzebne produkty:
– żywność długoterminowa (np. konserwy, ryż, kasza, zupy w puszkach, makarony, olej, kawa, herbata, słodycze)
– środki higieniczne (np. pampersy dla dzieci i dorosłych, podpaski, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, papier toaletowy, chusteczki nawilżane, mydło, szampon, żel pod prysznic, pasta i szczoteczki do zębów);
– środki chemiczne (np. proszek do prania, płyn do płukania, płyn do naczyń);
– koce, śpiwory, ręczniki;
– materiały opatrunkowe, leki przeciwbólowe, syropy przeciwkaszlowe dla dzieci;
– latarki, baterie.

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i inni Pracownicy szkoły!

Pragniemy również pomóc osobom z Ukrainy, które zamieszkają na terenie naszej gminy. Jej mieszkańcy już przyjęli pod swój dach uchodźców, którym potrzebne jest wsparcie zarówno rzeczowe, jak i finansowe.

Ukraińców uciekających przed wojną i szukających schronienia w naszej gminie może być więcej. Dlatego wolontariusze SKW, raz w miesiącu, będą zbierać do puszek pieniądze, które zostaną przekazane tym rodzinom. Wpłat można również dokonać na konto bankowe szkoły (nr 22 1020 3017 0000 2502 0314 4094 z dopiskiem “Pomoc dla Ukrainy”).

Zbiórka rozpoczyna się od dnia 4 marca 2022r. i będzie trwała do odwołania. Dary prosimy przynosić do sali nr  9 (bud. B).

Każda pomoc, choćby najdrobniejsza, jest bardzo ważna.

Dyrekcja Szkoły

Szkolny Klub Wolontariatu