Szlachetna Paczka – dziękujemy!

Powiększ obraz

Nasza szkoła, po raz czwarty, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Akcję od 2000 r. organizuje Stowarzyszenie WIOSNA. Ma ona na celu dotarcie do ludzi samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz pomoc w przygotowaniu dla nich paczek na święta Bożego Narodzenia.
W tym roku zorganizowaliśmy pomoc dla Pani Katarzyny.

Dzięki ofiarności społeczności szkolnej, udało nam się przygotować 30 różnorodnych paczek, które zawierały żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, obuwie, kołdrę, poduszkę, koce, pościele, prześcieradła oraz telefon dla seniora.
Udało nam się spełnić wszystkie życzenia Pani Katarzyny.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Szlachetnej Paczki.

Szkolny Klub Wolontariatu

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Pani Katarzyny i Wolontariusza ze Szlachetnej Paczki.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Katarzyna bardzo ucieszyła się gdy nas zobaczyła. Była bardzo poruszona liczbą paczek. Nie mieściło się starszej pani w głowie, że to wszystko dla niej. Szok, łzy i poruszenie, na widok tylu paczek. Kobieta nie mogła uwierzyć, w to że może od kogoś coś dostać, bo tak jak mówiła, nigdy nic w życiu od nikogo nie otrzymała. Pani Katarzyna ze łzami w oczach nie potrafiła słowami wyrazić tego co czuje.

Słowo od Wolontariusza

Bardzo dziękuję za współpracę, jest Pani kobietą o bardzo wielkim sercu. Chciałabym złożyć najserdeczniejsze świąteczne życzenia, a przede wszystkim spokojnych rodzinnych świąt. Jak zawsze można na Was liczyć.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół Szlachetnej Paczki

GALERIA ZDJĘĆ