Umiejętności XXI wieku

Powiększ obraz

W dniach 15-20.11.2021 nauczyciele Zespołu Szkół w Wąsoszu w ramach projektu Erasmus+ pt. “Our Password: 21st Century Skills” przebywali w węgierskiej szkole w miejscowości Kalocsa.

Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania, zaangażowania nauczycieli i uczniów umiejętnościami XXI wieku oraz podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych i znajomości języków obcych.

W czasie pobytu na Węgrzech głównym tematem była edukacja STEM.
Uczestnicy projektu z Polski, Łotwy, Włoch, Turcji poznali węgierską szkołę, gdzie uczestniczyli w ćwiczeniach na orientację, logikę i kodowanie. Odwiedzając szkołę techniczną, obserwowali technologie XXI wieku, gdzie instruktorzy informatyki zaprezentowali ich pracę. Uczestniczyli w spotkaniu z Burmistrzem Miasta Kalocsa – dr Filvig Géza. W Szeged mogli zobaczyć historię rozwoju komputerów, zaś w Budapeszcie Cyfrowe Centrum Doświadczeń oraz kawiarnię obsługiwaną przez roboty, której otwarcie planowane jest w przyszłym miesiącu.
W przedostatnim dniu tej mobilności wszyscy partnerzy otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

W czasie pobytu na Węgrzech zwiedzili zabytki miasta oraz muzea porcelany i papryki. Poznali tradycje węgierskie, kulturę wiejską i potrawy. Sobota była dniem przeznaczonym na zwiedzanie Budapesztu m. in. Parlamentu, Placu Bohaterów.

GALERIA ZDJĘĆ