Akcja charytatywna “Szlachetna Paczka”

Powiększ obraz

Wzorem ubiegłych lat, nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka” organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. W dniach od  17.11.2021 r. do 10.12.2021 r. odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych, chemicznych, higienicznych oraz pieniędzy przeznaczonych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranej przez nas rodziny.

Tym razem pomożemy Pani Katarzynie (72 lata).

Historia Rodziny:

Przez wiele lat pani Katarzyna cieszyła się nienagannym zdrowiem i pracowała czynnie zawodowo w szkole. Na chwilę obecną mieszka sama. Mąż przebywa w Zakładzie Opieki Leczniczej. Pani Katarzyna ma problemy z poruszaniem się, doskwiera jej ból kolan. Pani Katarzynie pomaga opiekunka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Starsza Pani utrzymuje się ze świadczenia emerytalnego ZUS w wysokości 1331 zł. Po odliczeniu wszystkich opłat tj. 610 zł, zostaje jej na życie 721 zł.

 Piękno Rodziny:

Pani Katarzyna mimo trudności i problemów ze zdrowiem radzi sobie stosunkowo dobrze. W życiu pani Katarzynie towarzyszy jej ukochany pies, którego obdarzyła całą swoją miłością. W miarę możliwości lubi spacerować ze swoim pupilem. Bardzo lubi również spędzać czas ze swoją opiekunką, która jest dla niej dużym wsparciem i podporą każdego dnia. Pani Katarzyna bardzo lubi spędzać czas przed telewizorem, wtedy się relaksuje i odciąża schorowane kolana.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny: 

1. Żywność:
Potrzeba, która odciąży budżet. Zapasy przydadzą się na kolejne miesiące życia. Pani Katarzyna ma problemy z pamięcią, robienie zakupów nie jest prostą sprawą dla seniorki.

2. Środki czystości:
Do utrzymania czystości w domu. Środki czystości są z reguły ciężkie i dla starszej pani jest to problem.

3. Obuwie:
Buty są potrzebne na zbliżającą się zimę, obecne są bardzo zużyte.

Pozostałe potrzeby Rodziny:

Żywność trwała: herbata, cukier, kawa, olej, ryż, dżem, kasza, konserwy mięsne, konserwy rybne, mąka, makaron, owoce i warzywa w puszkach.

Środki czystości: mydło / żel myjący, szampon, proszek do prania, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące.

Odzież (rozmiar M): kurtka (zimowa), sweter (zimowy), spodnie (całoroczne, materiałowe/legginsowe), skarpetki (Całoroczne, rozmiar 36).

Obuwie (rozmiar 36): kapcie (domowe), kozaki/buty zimowe (wkładane, nie wiązane, za kostkę).

Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, pościel, prześcieradło 160×200, poduszka 70×80, ręcznik 70×140.

Szczególne upominki: telefon dla seniora (pozwoli na kontakt z opiekunem).

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

Potrzebne produkty prosimy przynosić do sali nr 9 (budynek B).

Szkolny Klub Wolontariatu