Dzień Przyjaciela


9 czerwca obchodzony jest Dzień Przyjaciela. Jest to świetna okazja do zaprezentowania filmu, jaki został nakręcony w ramach naszego projektu Erasmus pt. “LET IT SOUND, TILL EVERYBODY NOTICE”.

Film nawiązuje do problemów dnia dzisiejszego jakimi są zastraszanie, dyskryminacja, nienawiść, rasizm spowodowany brakiem szacunku, nietolerancją i brakiem dialogu. Te problemy zagrażające ludzkości i krajom są powszechne w naszych szkołach i grożą naszym dzieciom ogromnym wzrostem liczby. Rozwiązaniem tych problemów jest wymazanie tych negatywnych postaw przede wszystkim z dzieci, ich rodzin. Negatywne postawy i zachowania spowodowane brakiem szacunku, nietolerancją i brakiem dialogu powinny zostać wyeliminowane, aby posuwać nasze kraje do przodu i zjednoczyć je w podstawowych wartościach XXI wieku. Nasze szkoły muszą aktywnie i zdecydowanie uczestnicz w tej sprawie, aby pozyskać nasze dzieci, zanim nasiona negatywnych postaw i zachowań wyrosną i rozprzestrzenią się w ich umysłach.