Światowy Dzień Książek i Praw Autorskich


23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książek i Praw Autorskich. Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

W naszej szkole jest realizowany projekt eTwinning, pt. “Fairyland” (Kraina czarów), który ma na celu przybliżenie dziedzictwa kulturowego Turcji i Polski. Założycielami projektu jest nasza szkoła i szkoła z Turcji. W projekcie bierze udział 11 nauczycieli ze szkół z Polski i 10 ze szkół w Turcji. Nauczyciele przedstawiają wybrane bajki, legendy, podania swojego kraju. Dzieci mają możliwość poznania kultury polskiej i tureckiej. Uczniowie biorący udział w projekcie to dzieci w wieku 5-9 lat.

23 kwietnia odbyło się webinarium z okazji tego święta. Uczniowie przygotowali zakładki do książek, wystawy książek. My zaprezentowaliśmy naszą szkolną bibliotekę.

Strona projektu: Twinspace (etwinning.net)