VII Batalia Historyczna – Odzyskanie przez Polskę Niepodległości


18 października w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w ramach Powiatowych Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się „VII Batalia Historyczna – Odzyskanie przez Polskę Niepodległości”.

Konkurs został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Górze i poświęcony był w całości wydarzeniom sprzed 100 lat, kiedy to nasze państwo po wielu latach niewoli uzyskało upragnioną wolność. Do rywalizacji stanęli uczniowie reprezentujący 9 szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu górowskiego.

Turniej podzielony był na dwie części tj. Eliminacji i Wielkiego Finału. Pierwsza z nich obejmowała 5 rund zawierających po 5 pytań o różnym stopniu trudności, za które można było otrzymać 1, 2 i 3 punkty. Finał składał się z trzech rund pytań, drużyny odpowiadały na przemian, każda z nich otrzymała osobne pytania. Tylko jedna spośród podanych odpowiedzi była prawidłowa.

Po rozegraniu rundy zasadniczej okazało się, że trzecie miejsce premiowane tytułem laureata VII Batalii Historycznej zdobyły uczennice naszej szkoły – Martyna Matuszewska (kl. VIIIb) i Julia Dutka (kl. VIIIa).